ykleniyor

Adana Kurumsal Kimlik Tasarımı

Bir firmanın nasıl gözükeceğini belirleyen ve onun yüzü olan kurumsal kimlik çalışmaları, hem prestij yükseltmek hem de tanınır olmak için gereklidir. Firmaların kendilerini sözlü olarak, yazılı olarak ifade etme şekillerine kurumsal kimlik çalışmaları denmektedir. Adana kurumsal kimlik tasarımı anlamında hizmet veren firmamız tüm bu süreci doğru organize ederek istediğiniz sonucu almanızı sağlamaktadır.

Kurumsal kimlik çalışmalarını yürütürken önemli adımları es geçmemek gerekiyor. Bu adımlar ilk aşamalardır ve basılı materyaller oluşmadan karar verilmesi gereken ilk çalışmalardır. Logo, renkler, yazı biçimi ve isim bunların arasındadır. Bir firmanın ismi, logosu ve hangi renklerden oluştuğu onun imajı için son derece büyük önem taşır. Bütün kurumsal kimlik çalışması sürecini doğru kontrol etmek istiyorsanız bu aşamanın titizlikle yapıldığından emin olmanız gerekir. İçinize sinmeyen ya da renklerini beğenmediğiniz bir logo tüm basılı materyallerde kullanılacağı için ileride değiştirmesi çok daha güç olacaktır. Bu sebeple Adana kurumsal kimlik tasarımı sürecinde isim logo renk ve yazı biçimine dikkatle yaklaşmalısınız.

Kurumsal Kimlik Çalışmaları Nelerden Oluşur?

Kurumsal kimlik çalışmasında yer alan materyalleri anlatmak için bunları ikiye ayırmamız gerekir. Kurum içi ve kurum dışı olarak anlatabileceğimiz bu çalışmaların ilk ayağı az önce de dediğimiz gibi logo ve renkleri belirlemek olur. Tüm bu çalışmalarda yine kurum için çalışmalar içerisinde dahil edilir. Bunlar dışında diğerleri: bloknotlar, kartvizitleri antetli kağıt ve dosyalar, zarflar, makbuz ve irsaliyeler, muhasebe dökümanları, dijital tasarımlar ve ofis içerisinde çalışanların giyeceği kıyafetler.

Bunlar dışında kurum dışı olarak kategorilendirdiğimiz materyaller ise broşürler ve katologlar, el ilanı, afişler, bina giydirme, araç giydirme, el ilanları, dergilerde basılacak görsel reklam çalışmaları, takvim, etiket, cd kapağı ve etiketi, menü, poşet tasarımları ve bunun gibi başka eşantiyonlar da Adana kurumsal kimlik tasarımına dahil olan kurum dışı çalışmalardır. Tüm bunlar logoya ve diğer temel unsurlara karar verdikten sonra basılır.

Kurumsal Kimlik Çalışmasının Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Firmanın doğru brief vermesi hazırlık aşamasının ilk evresidir. Kendisini net ifade etmeyen bir firma anlaşılabilir olmadığından kurumsal kimliği netleşemez. Bu da yanlış yönlendirmeler ve anlamalar sonucu ortaya hiç olmadığı gibi görünen bir firma çıkartacaktır. O nedenle şirketin doğru yönlendirme yapmasının son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Kurumsal kimlik çalışmalarında tasarım sürecinden önce şirketi tanımak gereklidir.

Sonrasında temel olarak saydığımız logo, isim, renkler ve yazı biçimleri belirlenir. Bunlarla ilgili yapılan tüm çalışmalar firmaya iletilir. Firmanın bu çalışmalar için istediği düzenlemeleri dikkate alarak yeniden işleme koyulmak gerekir. Bu şekilde iki tarafında memnun olacağı bir kurumsal kimlik süreci yaşanır. Adana kurumsal kimlik tasarımıanlamında geçen bu süreç adım adım ilerlemeli, hiç bir nokta atlanmamalıdır.

Kurumsal Kimlik Çalışması Neden Önemlidir?

Kurumsal kimliğin önemli olmasının temel sebebi firmanın yüzü olmasıdır. Yani bir firmayı logosuyla, isminin yazılışıyla ve kimi zamanda ona özgü olan renkleriyle hatırlarız. Tüm bunların akılda kalmasını sağlayan ise kurumsal kimliğin iyi yapılandırılmış olmasıdır. Sarı Yıldız Bilişim olarak kurumsal kimliğinizi akılda kalıcı hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz.

Ayrıca bu çalışmalar sizin reklam anlamında da kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayacak ve yeni pazarlama stratejileri geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Firma kimliğine ne kadar sahip çıkarsa ortaya çıkardığı işlerde de bu kimliği koruyacak ve oturmuş olan bu imajı sayesinde bilinen bir marka olma yönündeki adımlarını daha sağlam atacaktır diyebiliriz. Bu nedenle Adana kurumsal kimlik tasarımı firmalar için büyük önem taşır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!