ykleniyor

Anahtar Kelime Nedir

Seo çalışmalarının ana temasını oluşturan anahtar kelimeler, her geçen gün değerini arttırarak sektörün gereksinimi haline gelmeye başlamışlardır. Anahtar kelime nedir ? Anahta kelimelerin web sitelerinin her özelliğinin rahatlıkla tanımlanabilmesi ve ulaşılabilmesi için kullanıldığı gerçeği, arama motorlarında gerçekleştirilen aramalarda milyonlarca sonuç çıkmasına neden olabiliyor. Bir sayfada çıkan sonuçlara bağlı olarak, aramanın kalitesi ve elde edilen sonuç göz önünde bulundurulabiliyor. Eğer bir terim üzerinde yoğunlaşılan sitede hiçbir anahtar kelime geçirilmemişse Google, bu tarz siteleri kalitesiz ve kullanışsız olarak belirleyerek arka saflara atıyor. Tek bir arama için bile binlerce adet sayfa açıldığı düşünüldüğünde, ilk sayfada çıkmak bir site için büyük bir başarıdır. Bu noktada da devreye anahtar kelimeler giriş yapıyor.

Anahtar Kelime Neden Önemli?

Anahtar kelimelerin onlarca farklı sektörde önemli bir hale gelmesine neden olan temel unsur, sitelerin gerçekleştirdiği çalışmalardır. Eğer SEO çalışması başarılı bir şekilde gerçekleştirilirse ve hedeflenen kitleye ulaşılabilmesi için doğru anahtar kelime seçilirse, site yeni kurulmuş olsa bile ilk sayfada çıkabilecektir. Burada önemli olan nokta, sitede bulunan anahtar kelimelerin fazlalığı ve kullanım oranıdır. Anahtar kelimelerin sadece arayıcı için değil, siteyi kuran için de önemi bulunuyor. Anahtar kelime nedir ? Örneğin bir kapı satışı gerçekleştirilen sitede “Kırmızı kapı” ibaresinin geçmesi, bu kelimelerle arama yapıldığı taktirde sitenin oldukça yukarıda görüntülenebilmesini mümkün kılıyor. Ayrıca çıkacak olan binlerce doğru sonuç arasında yüzlerce sayfalık bölüm kırmızı kapılarla ilgili konulardan oluşurken, geri kalanı “Kapı” kelimesinin bulunduğu anahtar kelimelerle ilgili sonuçlardan oluşacaktır. Bu sayede aramanın tam ve ihtiyacı karşılayabilecek anahtar kelime bulunan sonuçları üstteyken, diğer alternatifler alt kısımlarda kendilerine yer bulabileceklerdir.

Makalelerdeki Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır?

Anahtar kelimelere gösterilen ilginin her geçen gün artmasıyla birlikte ortaya çıkan sonuç, bir kelimenin site üzerisinde bir hayli etkisinin bulunabileceği yönündedir. Bu durumla beraber Seo danışmanlığı yapan kişiler ve kurumlar çok daha dikkatli çalışmalar yürütmeye başlamışlardır. Geçmişten günümüze sürekli olarak yenilenen ve değişen sitelerde kelimelerin önemi bir kez daha ortaya çıkabilmiştir. Anahtar kelime nedir ? Anahtar kelimelerin makaleler içerisinde kullanılması, fotoğraflarla desteklenmesi, duruma bağlı olarak diğer içeriklerle detaylandırılmasıyla birlikte üst sıralara ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Google, sitelerin bir ziyaretçiye ilgili alanda ne derecede bilgi sunduğuna bağlı olarak sonuç ortaya konmasına karar vermiştir. Böylelikle birkaç saniye içerisinde istenen sonuca ulaşılabilmesi ve zaman kaybının ortadan kaldırılması hedeflenmiştir.

Anahtar Kelime Kullanılmayan Makaleler

Makalelerde anahtar kelimelerle ilgili olarak gerçekleştirilen çalışmalarda belli başlı kurallar bulunur. Eğer popüler ve milyonlarca kişinin takip ettiği bir sitenin sahibiyseniz, anahtar kelimelere o kadar fazla önem vermenize gerek yoktur. Nasıl olsa düzenli bir şekilde sitenize giren ve inceleyen kişilerin bulunacağını bilirsiniz. Bu tarz durumlarda bile anahtar kelime kullanımı, sitenin başarı endeksiyle birleştiği taktirde birinci sayfada bulunma olasılığını oldukça yükseltecektir. Anahtar kelime nedir ? Anahtar kelimelerin Google’de önemli olduğu sürekli olarak vurgulanır ve bir sitenin ilk sayfaya getirilebilmesi için sürekli olarak çalışılır. Eğer site hiçbir anahtar kelimeye yer vermeyen ve sadece ufak bir kitleye ulaşabilmek için kurulmuşsa, bu durumda büyümesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Hangi Yazılarda Anahtar Kelime Kullanılabilir?

Anahtar kelime nedir? İnternette bulunan her türlü şirket sitesinde, tanıtım sitesinde seyahat sitesinde ve bilgi veren sitelerde anahtar kelimeler bulunur. Sarı Yıldız Bilişim anahtar kelimelerin kullanarak SEO çalışması gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!