ykleniyor

Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir?

Kurumsal kimlik çalışması nedir sorusunu gündeme getirenler, bu duruma bir yanıt aramaktadır. Kısaca tanımlamak gerekirse, kurumsal kimlik herhangi bir firmanın görünen yüzü ya da imajıdır. Son dönemlerde özellikle ticari faaliyet yürüten işletmeler, kurumsal kimlik kazanmaya çalışmaktadır. Çünkü bu kavram, ticaret ve müşteri için oldukça önemlidir. Firmaya dair bilinen her şey kurumsal kimlik başlığı altında yer almaktadır.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik çalışması nedir sorusuna verilecek birçok farklı cevap vardır. Bu noktada kurumsal kimliğin ne tür öğelerden oluştuğuna bakmak gerekmektedir. Bir şirket ya da firmaya dair her şey, aslında kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Mesela şirketin ürettiği malzeme ya da ürünün kalitesi ve ambalajları kurumsal kimlik ile direkt alakalı bir konudur. Güzel ve sağlam bir ambalaj, doğal olarak firmanın imajına olumlu bir etki yapacaktır. Sürekli aynı ambalaj ile ürünü göndermek ve de en önemlisi sağlam bir ürün üretmek, kurumsal kimliğe katı sağlayacaktır. Ayrıca şirkete ait birçok şey de kurumsal kimlik içerisinde yer almaktadır. Firmanın ofisi, bulunduğu semt, ofisteki görünüm, personelin davranışları, personele ait tanıtıcı kartlar, faturalar, promosyon ürünleri, tabela, logo ve daha birçok öğe kurumsal kimlik başlığı altında yer almaktadır. Kurumsal kimlik çalışması nedir sorusu bu bağlamda değerlendirilmelidir.

Kurumsal Kimlik Nasıl Kazanılır?

5 farklı aşama ile kurumsal kimlik çalışması nedir sorusu açığa kavuşmaktadır. Bunlardan ilk aşama planlama ya da tasarım süreci olarak bilinmektedir. Bu noktada firmanın ne istediğini açık bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Nasıl bir kimlik kazanmak istediklerini, ne tür müşterilere hitap edeceklerini ve hangi yaş grubunu kapsayacaklarını belirlemeleri lazımdır. Böylelikle danışmanlık yapacak olan kurumun işi kolaylaşacaktır. Diğer aşama ise zamanlama aşamasıdır. Bu aşamada zamanı ya da çağı yakalamanın nasıl yapılacağı belirlenmelidir. Takip edilecek olan yöntem ile hem zamanı yakalayıp, hem de onun ötesine geçmek mümkündür. Üçüncü aşamada, danışmanlık firması elde ettiği verileri sunmaktadır. Buna sunum aşaması da denilmektedir. Ayrıntılı bir şekilde hazırlanan sunumlar, beraber çalışılan firmaya sunulur. Firma yetkilileri bunları inceler ve onların kararına göre devam edilip edilmeyeceği belirlenir. Dördüncü aşamada düzelmeler yapılmaktadır. Sunumun bir kısmını beğenmeyen ya da düzeltme isteyen şirketlerin taleplerine göre, plan üzerinde düzeltme yapılır. Böylelikle şirketin tüm talepleri, profesyonel bir biçimde karşılanmış olur. Son aşama ise projenin onaylandığı ve artık hayata geçmeye hazır olduğu bölümdür. Onay alındıktan sonra, proje tanıtılır ve uygulamaya geçilir. Tüm bunların dışında kurumsal kimlik oluştururken başka şeylere de dikkat etmek gerekmektedir. en önemli unsurlardan birisi logo çalışmasıdır. Logolar bir şirkete dair en önemli imajdır. Logo ya da amblemlerin son derece profesyonel bir biçimde tasarlanması şarttır. Ayrıca firmayı yansıtan bir sloganın da belirlenmesi, satışları arttıracaktır.

Kurumsal Kimlik Hizmeti Veren Şirketler

Kurumsal kimlik çalışması nedir konusu açıklandıktan sonra, bu anlamda hizmet veren şirketlere de bakmak gerekmektedir. Sektörün önemli bilişim firmalarından birisi olan Sarı Yıldız Bilişim şirketi olarak her anlamda hizmet veriyoruz. Özellikle kurumsal kimlik kazanma noktasında ihtiyacı olan firmalar, bizim aracılığımızla istedikleri kimliğe kavuşabilirler. Firma olarak, uzun senelerden beri en iyi hizmeti, profesyonel bir biçimde vermekteyiz. Ticaret yapan ya da başka alanlarda faaliyet gösteren tüm firmalara, farklı hizmetler vermekteyiz. Ekibimizde, işin uzmanı birçok personel çalışmaktadır. Sorun çözme odaklı olan hizmetlerimiz ile beraber, istediğiniz her alanda en iyi imaj çalışmasını yapabilmekteyiz.  

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!