ykleniyor

Web Tasarım Aşamaları

Web tasarımın yıllar boyunca internette bulunan siteler açısından önemli bir hadise olduğu konusu her site sahibi tarafından kabul görecek bir durumdur. Web tasarım aşamaları ne kadar başarılı yapılırsa ve hedeflenen kitlenin aradığı içeriklere ne kadar kolay ulaşabilmesi sağlanırsa, bir site o kadar fazla beğenilir ve kullanılmaya başlanır. Bu durumlar sürekli olarak birbirini takip eden bir dizi çalışmanın ürünüdür. Web tasarımının aşamaları her geçen gün bir miktar daha değerlenerek, kaliteli tasarımların kullanıcı sayısında önemli ölçüde artış yaşanmasına neden olabiliyor. Web tasarımının bazı durumlarda oldukça ekonomik olduğu görülebilirken, bazı tasarımların istenmesi durumunda oldukça maliyetli bir tabloyla karşılaşılabiliyor. Bu fiyatların ve sitenin tasarım özelliklerinin site sahibi tarafından belirlenmesi, tasarımın istendiği şekilde oluşturulabilmesini mümkün kılıyor.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı internet dünyasında her geçen gün değerlenen ve sitelerin kullanışlı olma durumunun da bu değerlere göre belirlenmesini sağlayan özel bir alandır. Günümüzde halen birçok kurum ve kuruluşta bununla ilgili derslerin veriliyor olması, bu alana olan ilginin artmasına neden olabiliyor. Web tasarım aşamaları bu çalışmalarla haşır neşir olmayan kişilerin gerçekleştirmesinin hayli zorlanacağı bir dizi işlemle tanımlanabilir. Tasarımların oluşturulması için izlenmesi gereken adımlar sırasıyla geçilmeli ve sitenin internette çok daha kalıcı bir yer edinebilmesi için kodlama sürecinde hata çıkmamalıdır. Kısa bir zaman diliminde tasarımın gerçekleştirilebileceği site, sitenin sahibine hazır bir şekilde teslim edilir ve içeriklerin yüklenmesi için her türlü kolaylık sağlanmış olur. Bu zaman zarfından sonra, sitenin ziyaretçilerle buluşabilmesi için önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Web Tasarımının Yapım Aşamaları

İnternette kalıcı bir yer edinmek isteyen sitelerin ve 10 yılı aşkın süredir internette varlığını sürdüren sitelerin kendine has tasarımları bulunacaktır. Web tasarımının önemi, sitenin tasarımında seçilen temalara bağlı olarak bu noktada ortaya çıkar. Web tasarım aşamaları ardı sıra birkaç farklı işlemin sitenin bünyesine eklenmesiyle ve optimize edilmesiyle ortaya çıkacaktır. Bu işlemlerde ilk önce projelendirme süreci yer alır. Bu süreçte hangi sektöre giriş yapılacağı, bu sektörde bulunan rakiplerin hangi çalışmaları yürüttüğü, bilgi mimarisi tasarımı, kullanıcı deneyimi tasarımı gibi durumlar göz önünde bulundurulur. Giriş yapılacak olan sektörde en iyiler arasında yer alabilmek için bu süreç son derece önemlidir.

İkinci aşama grafik tasarımıdır. Sitenin grafiklerinin tasarlanması ve site bünyesine eklenmesiyle birlikte üçüncü aşamaya geçilebilir. HTML / CSS Kodlama olarak adlandırılan bu aşamada sitenin kodları düzenlenir ve kategorilerin ulaşım adresleri adres bölümünde görülecek olan yerini alır. Daha sonra CMS Entegrasyonu olarak tanımlanan ve sitenin yazılım işlemlerini kapsayan aşama tamamlanır ve son olarak test edilerek herhangi bir sorun bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

Web Tasarımının Özellikleri

Web tasarımının kişisel ve kurumlar açısından özellikleri bulunması gerekiyor. Örneğin bir para biriminden yararlanılarak çalışmaların gerçekleştirilebileceği sitede bununla ilgili hizmetlerin sağlanabilmesine yarayan butonların bulunması gerekiyor. Ziyaretçiler sitenin özelliğine göre bu butonlardan yararlanabilmeli ve kısa sürede Web tasarım aşamaları esnasında oluşturulan içerikleri kullanabilmelidir. Bu sayede sitenin tasarımında hiçbir sorun yaşanmadığı ortaya çıkabilecektir.

Sitenizin Daha Kullanışlı Olması İçin Web Tasarım

Sitenizin kullanışlı bir hale gelebilmesi ve binlerce kişinin ihtiyacını karşılayabilmesi için hiçbir zorluğa neden olmaması gerekiyor. Kolay bir şekilde kullanılabilecek özellikten yararlanmak mümkünken zor ve kullanımı mümkün olmayan içerikler bulundurmak, Web tasarım aşamaları için sorun olarak görülecektir. Bu tarz durumların ortadan kaldırılması ve sorunsuz bir site oluşturulması için çalışan Sarı Yıldız Bilişim sayesinde sitenizin tasarımını oluşturabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!