ykleniyor

360 Derece Sanal Tur Nasıl Çekilir?

360 derece sanal tur nasıl çekilir? Bu soruyu anlatmak aslında çok mümkün değil. Elbette kullanılan aletlerle yapılan iş anlaşılabilir fakat 360 derece sanal tur çok önemli bir çalışmadır. Sadece gerekli aletlerin bir araya getirilmesi ve uygun koşullarda fotoğrafların çekilmesiyle yapılıyor denilemez. Bu çekimler için;

·        Işık

·        Günün saatleri

·        Geçişlerdeki tolerasyonlar

·        Seçilecek görsellerin ziyaretçide oluşturacağı duygular

·        Mekândaki renk ve objeler

her şey ama her şey çok önemlidir. Bundan dolayı, web siteniz için böyle bir ayrıcalık düşünüyorsanız, kesinlikle gerçek bir uzmanla çalışmanız gerekir. Daha iyi bir şey yapmak isterken kötü bir şey yapmış olabilirisiniz.

Yetersiz kapasite yüzünden, sayfanızın açılış ve işlem hızını düşürebilir hatta yayınınızı kilitleyebiliriniz. Bu asla istemeyeceğiniz bir şeydir. Çünkü internette hız çok önemlidir. Açılmayan sayfalara kesinlikle tekrar giriş yapılmaz. Adınızı bir defa olumsuz anıldığında, bunu takip eden olumsuzluklar da gelecektir Bundan dolayı siz siz olun bu tarz çalışmaların daha uygununa ya da eş dostuna değil, profesyonel ellere teslim edilmesini sağlayın.

360 Derece Sanal Panoramik Çekim İçin Hangi Aletler Gereklidir?

·        Crop ya da fullformatlı Dslr fotoğraf makinesi

·        Su terazili, yerde sağlam duruş yakalayabilen tripod

·        Croplu makineler için 8 veya 10 milimetrelik, Fullformat makineler için 15 veya 16 milimetrelik balıkgözü lens. Lens kaliteli olmalıdır. Netlik ayarı için bu çok önemlidir.

·        Fotoğraf makinesi için tetikleyici de gerekli malzemeler arasındadır. Bunların hem kablolu hem de kablosuz modelleri piyasada bulunmaktadır. 360 derece sanal tur nasıl çekilir? sorusunun yanıtını hakkıyla vermek istiyorsanız, her ikisinin de yanınızda bulunmasına özen gösterin. Kablosuz modellerde bazen sorunlar çıkabiliyor ve de yayın yarıda kalabiliyor.

·        Çekim kafası panoramik olmalıdır. Manfrotto Aph303 Plus, Nodel Ninja Mkll , Greigwired ya da MA - 303 Plus seçilebilir.

Çekim Nasıl Yapılır?

360 derece sanal tur nasıl çekilir? sorusunu en önemli aşaması burada başlar. Öncellikle ışık geçişlerine hâkim olunmalıdır. Günün her saatinde çekim yapılması gereklidir. Sitede günün saatlerine göre değişen gün ışığı kullanmanız bu sayede daha etkili bir sanal tur yaşatmanız mümkün olacaktır. Gece saatlerinde 360 derece sanal panoramik tur gece olmalıdır. Bu daha orijinal ve emek verilmiş bir çalışma demektir.

360 derece sanal tur nasıl çekilir? sorusunun en önemli yanıtların biri de çekimde sahne kaçmalarının olmamasına dikkat edilmesidir. Fazlalık alanlar kırpılabilir ama eksik alanlar ciddi sorun demektir. Bunun için zemine iyi oturan tripotun kalitesi önemlidir. Su terazili olmasının önemi buradan gelmektedir. görüntünün titrememesi de bu şekilde sağlanabilmektedir. Balıkgözü lens ancak buna dikkat edildiğinde sağlıklı akışlar sağlayabilecektir. Yağmurlu gün çekimlerinde de buna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Yağmurlu gün çekimlerinde kadrajında yağmurdan korunması ama korumanın çekime gölge bırakmaması da önemli hususlardandır. Bunun için de farklı teknikler kullanılmaktadır.

Web Siteniz İçin Ne İstediğinizi Bilmeniz Önemli

360 derece sanal tur nasıl çekilir? kısmında en önemli detaylardan biri de sizin ne düşündüğünüz. Bu konuda ne istediğinizi sizin anlamanız gerekiyor. Bunu anlamanız için de uzmanlardan destek almanız şart.  Sarı Yıldız Bilişim olarak;

·        Sektörünüzü

·        Hedef kitlenizi

·        Konumlandırılışınızı

analiz ediyoruz ve buna göre isteklerinize yön veriyoruz. Çünkü her zaman doğru beklentiler içinde olamayabiliriz. Biz sizin bir nevi marka danışmanlığınızı yapıyoruz. Kendinizi nasıl daha doğru lanse edebileceğinizi sisin için çalışıyoruz ve size bunu raporlayarak gerekli çalışmalara başlıyoruz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!