ykleniyor

E - Ticaret Adana

E - ticaret Adana ve tüm evren için büyük kolaylıklar sunmaktadır. Çünkü E - Ticarette;

·        Fiziki bir mahal yoktur. Bu da kira, stopaj ve tüm fiziki gider kalemlerinin olmaması anlamına gelir.

·        Mülkün satın alınması gerektiği durumlar da vardır ki E - ticaret ile mülk de önemini yitirmiştir.

·        E - ticarette hizmet veren ya da ürün satan kişi sizsinizdir. Arada başka birileri olmaz. Bu da personel maliyetlerinin olmaması demektir.

·        E - ticaretin kendine göre farklı bir resmileşme hali vardır. Burada da muhasebeleşme gereği bulunur. Aksi halde ürün ve hizmetlerinizin resmi kanallardan kargolanması ya da sunulması mümkün olmamaktadır. Fakat buradaki standartlar, diğer fiziki usullere göre daha uygun, daha az yorucudur.

·        E - ticaret ile ürün satışı yapıyorsanız, stok maiyeti de yaşamazsınız. Normal şartlarda fiziki satışta mağaza ya da ofisinizin ürünlere dolu olması, gerekir. Bir marketseniz, raflarınızın ve deponuzun dolu olması şarttır. Ama E - ticaret yapıyorsanız böyle bir sıkıntıya düşmezsiniz. Stok maliyeti, bozulma maliyeti gibi gereksiz riskler almazsınız.

Neden Hala Fiziki Ticaret Devam Ediyor?

İstihdamın sağlanabilmesi ve insanlığın çok robotik ve hareketsiz bir yaşam tarzına geçmemesi için, geleneksel ticaret sürmelidir. Markaların marka değerlerinin korunası adına da bu önemlidir. Markalaşma sürecini başarıyla tamamlaşmış şirketlerin, piyasadan tamamen fiziki anlamda çekilmeleri düşünülemez. En azından bu dönem için bu çok erken ve yersiz bir hamle olacaktır. Zaman içinde elbette bu gelişimin ulaşacağı son nokta, her şeyin E - ticaret üzerinden alınıp satılmasıdır.

E - ticaret Adana bölgesinde daha çok yeni firmalar tarafından yapılmaktadır. Bunun da nedeni, yukarıda sayılan faydalardır. Sektöre yeni giren ve ticaret yapmak isteyen kişiler maliyet kalemlerini en aşağıda tutmak istediklerinden u şekilde bir pazar içinde var olmayı tercih etmektedirler.

E - Ticaretin Riskleri Nelerdir?

E - ticaret Adana ya da şehir şehir ayrılmadığı için genel olarak algılanmalıdır. Tehlikeleri ve faydaları her bölgede eşittir. E - ticarette her firma gerçekten hizmet için yayında değildir. Bundan dolayı dolandırılan ya da taşıma şartları olumsuzlukları nedeniyle kötü ürünler almak zorunda bırakılan mağdurlar oluşmaktadır.

·        İstenen ürünün gelmemesi

·        Piyasa rayici üzerinde satış yapılması

·        Gelen ürünün orijinal olmaması

·        Bozuk ya da hasarlı ürünlerin teslim edilmesi

·        Alışveriş esnasında alınan finansal ve kimlik bilgilerinin kötüye kullanılması

Yukarıda sayılan maddeler E - ticaret ile alışveriş yapanlar için olumsuz içerikli ihtimallerdir.

E - Ticaret Üzerinde Alışveriş Yaparken Riskler Minimize Edilebilir mi?

E - ticaret Adana bölgesi çalışmalarında bu konu üzerinde bilgiler tüm müşterilerimizle paylaşılmıştır. E - ticaret aslında çok güvenli bir sistemdir. Fakat kötü amaçlı kişilerin, bilinçsiz sanal tüketicide kötü tecrübeler yaşatması, pazarın tamamını etkilemektedir. Elbette dolandırıcı isimlerden korunmanın yolları her zaman vardır. Bunun için;

·        Bilinen isimlerden alışveriş yapılması

·        İlk siparişlerde az risk alınması

·        Ödeme yöntemi olarak da sanal kart kullanılması

tavsiye edilmektedir. Bunun haricinde virüs koruma programı olmada zaten hiçbir E - ticaret deneyimini yaşamanız önerilmez. Önce güvenli bir sanal dolaşımımınızın olması lazım gelmektedir. Sonra da sektörün gereğince hareket etmeniz alışkanlığını haline gelmelidir. Bu da bir süreçtir ve zamanla daha doğru şekilde alışveriş yapabilir hale geleceksinizdir.

E - Ticaret Alanınızı Biz Açalım!

E - ticaret Adana'da ve tüm Türkiye'de çok kullanılan bir yöntem olduğuna göre, siz de bunun dışında olmayı tercih etmemelisiniz.  Sarı Yıldız Bilişim olarak, yukarıdaki faydaları ve riskleri en detaylı şekilde anlatarak, ihtiyacınız olan alanları sizler için oluşturabiliriz. Amacınız ticaretse, bizimle bir randevuyu size en kısa zamanda tavsiye ederiz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!