ykleniyor

SEO

Google, dünyaca ünlü binlerce kuruluşu bünyesinde barındıran bir platform. Reklam siteleri, bloglar, magazin siteleri, haber siteleri, spor siteleri, iş siteleri ve daha birçok site için yüzbinlerce farklı çalışmaya ev sahipliği yapıyor. Googleda yükselmek demek, aynı zamanda iş dünyasında ve gelir ortalamasında da yükselme yaşamak demektir. Hırdavat, araba, beyaz eşya, teknolojik aletler, havlular, duş başlıkları, yedek parçalar gibi birçok ürünün satıldığı sitelerin oldukça yoğun bir şekilde ilgi gördüğü biliniyor. Bu tarz sitelerdeki tüm ürünlerden hızlıca yararlanılabilmesi için, ziyaretçilerin kendilerine göre özelliklerden yararlanması gerekiyor. Googleda yükselerek bu ürünlere ulaşan kişi sayısını yüzlerce kat arttırabilirsiniz. Bu süreçten hem site kurucusu, hem de müşteriler yararlanır.

Google’da Yükselme Nedir?

Google’ın politikalarındaki ufak çaplı değişiklikler, zaman içerisinde bambaşka bir boyuta dönüşmeye başlamıştır. Günümüzde bir sitenin ihtiyaçları karşılama özelliğinin bulunmamasına rağmen reklam vererek ilk sayfada bulunması gibi bir durum söz konusu olmuyor. 10 yıllık köklü bir sitenin hizmet verdiği alanlarda stabil başarıda tıkanıp kalması, sadece birkaç aylık bir sitenin Googleda daha da üstte bulunmasına neden olabiliyor. Bunun nedeni olarak SEO işlemleri örnek gösterilebilir. Herhangi bir site için yapılmaya başlanan SEO çalışmalarıyla birlikte, hedef kitleye ulaşılır ve hem sitenin kurucusu hem de sitedeki ürünlerin arayışındaki kişi mutlu bir süreçten geçmiş olur. Googleda yükselme , bu sürecin devamlılığını ve her site için geçerliliğini ortaya çıkaran SEO ile sağlanabiliyor. Böylelikle her türlü içeriğin hedeflediği büyük veya küçük kitle oldukça kolay bir şekilde aradıklarına ulaşma şansına sahip oluyor.

Google’da Yükselmek Neden Önemli?

Google gibi arama platformlarında bulunan sonuçlar ve kendini internet dünyasına atan girişimciler, sitelerini ilk sayfada göstermek isterler. “Masa” yazıldığında bir sitenin Google’a reklam vermeden ilk sayfada çıkması, o sitenin kalitesinden değil SEO çalışmalarının başarısından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı yükselme hedeflerinizi en iyi şekilde sağlayabilmeniz için anahtar kelimelerin Googleda yükselme hedefinize ulaşmanızı sağlayacağından emin olmanız gerekiyor. Sitenin kurucusuysanız, en kısa zamanda bir SEO danışmanıyla iletişime geçmeli ve sitenizin daha üst konumlarda yer alabilmesi için gerekli süreçlerin sağlanmasını istemelisiniz. Bu sayede hem daha fazla para kazanabilir hem de çok daha hızlı bir şekilde büyüyebilmek için atılması gereken adımların başlangıcını sağlayabilirsiniz.


Google Ana Sayfa Siteleri

Google gibi son derece büyük arama motorlarında “Araba bujisi satın al” tarzında bir arama yaparsanız, karşınıza ilk olarak alım satım işlemleriyle uğraşılan siteler çıkacaktır. Google alışveriş sonuçları olarak tanımlanan bu sitelerde aracınızın modeline göre hizmet veren ve aramayı gerçekleştirdiğiniz anahtar kelime bütünüyle eşleşen sitelere ulaşabilirsiniz. Başlı başına bir tema olan “Kitap” kelimesini arattığınızda 50 milyonun üzerinde sonuca ulaşırken, arabanın bujisiyle ilgili bir kelime grubunu arattığınızda bu sonuç 400 bine kadar inebiliyor. İlk sayfa ve diğer sayfalarda, ilgi görme durumu ve SEO çalışmalarındaki başarıya göre sıralama devam ettiği için Googleda yükselme son derece önemlidir.

Google’da İlk Sayfada Nasıl Çıkılır?

İlk sayfada çıkmak için yapılması gereken işlemlerin başında belirli bir alanda belirtilen içeriklere bağlı olarak hizmet verileceğinin anlaşılması gerekiyor. Örneğin çiçek arayışında olan birisinin karşısına çocuk oyunlarının bulunduğu bir sitenin çıkmaması gerekiyor. Bunun için Google, herkese kendi ihtiyacına bağlı olarak sonuç sunuyor. Googleda yükselme de bu esnada son derece önemli. Çoğu kişi, arayışlarını ilk siteden sonuçlandıramadıysa birkaç site daha inceler. Sarı Yıldız Bilişim , kurulacak olan sitelerin ilk sayfada yer almasını sağlayarak çok daha fazla kişiye ulaşabilmenizi mümkün kılacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!